Sağlıklı Yaşam Koçluğu

Fast food beslenmenin artması, iş yaşamının hızı ve gelişen sanayileşmeninde getirisi ile ne yazık ki son zamanlarda yeterince sağlıklı beslenemiyor yeterince kendimize zaman ayıramıyoruz. Kilo probleminin altında düzensiz beslenme ile birlikte psikolojik sorunlar da yatmaktadır. Özellikle duygusal beslenme bu konuda oldukça baskın oluyor. Mutsuzluğu veya sinirimizi yemek yiyerek geçirmeye çalışıyoruz. Kilo problemi olsun yada olmasın sabahları mutsuz uyanıyorsanız, sağlık sorunları yaşıyorsanız veya hayatınıza yepyeni bir yön çizmek istiyorsanız ; işte tam da bu noktada artık yeter ben bundan sonra sağlıklı  yaşamak istiyorum diyorsanız biz hazırız.
Bu programda amaç; kişiye koçluk desteği vererek kendi yapabileceği şeyleri ona gösterebilmek ve kişinin kendi yolunu kendisinin çizmesi ile sağlıklı yaşamayı öğretmek.

 

Bu süreç nasıl işliyor?

  • Birlikte yapacağımız konuşmalar ile ilk seansta olayı derinlemesine analiz ediyoruz. Sağlıklı yaşam söz konusu olduğu için  tabiki kan tahlil sonuçlarınızı kilo probleminiz olsa da olmasa da değerlendiriyoruz.
  • Yaptığımız konuşmalar sürecinde beslenme alışkanlıklarını ve buna neden olan olayları saptayıp alışkanlıkları değiştirmek için neler yapabileceğimize dair bir yol haritası çıkarıyoruz.
  • Herhangi bir diyet listesi vermiyoruz. Görüşme sonucunda elde ettiğimiz verilerden alışkanlıklarınızı değiştirmeniz için bir sonraki seansa kadar uygulamanız gereken bir ödev veriyoruz. Bir sonraki seansa size verilen ödevi/görevi yapmış olarak gelmenizi istiyoruz.
  • Mutlaka her gün takip halinde oluyoruz; karşılıklı iletişim ve takip bu konuda çok önemli.
  • Görüşme sıklığı ve süresi size göre ayarlanıyor.
  • Kendi yaşamınız içtin çizdiğiniz bu harika yolda biz size yol gösterici değil yol arkadaşı olup önünüzü daha iyi görmeniz konusunda yardımcı oluyoruz.

Reklamlar